/Gruzja – górskie wyprawy

Gruzja – górskie wyprawy

Jeśli wybieracie się do Gruzji, koniecznie zaplanujcie sobie górskie wycieczki. Kaukaz to malowniczy łańcuch górski biegnący przez Gruzję, ale także Rosję, Armenię i Azerbejdżan. Polecamy spędzić ten czas aktywnie!

W góry? Koniecznie do Gruzji!

Cudowna wycieczka w gruzińskie góry to świetny pomysł, aby spędzić udany urlop. Jeśli uwielbiacie wyprawy i aktywne spędzanie czasu, będzie to bardzo dobry pomysł na wypoczynek. Poszukajcie tanich lotów do Gruzji – jest wiele wolnych terminów – i zaplanujcie sobie pobyt w zimie lub już wiosną.

Każda pora roku dobra na góry w Gruzji

W zimie można poszaleć na ośnieżonych stokach – infrastruktura turystyczna rozwija się coraz lepiej – albo wybrać się na piesze wycieczki. Pogoda jest odpowiednia dla górskich wędrówek. Poza tym warto pozwiedzać, m.in. Tbilisi oraz Mestii. Piękna i malownicza Mestia to miasteczko, które długo było niezależne. Zamieszkiwali je Swanowie, grupa etniczna.

Aktywny wypoczynek połączony ze zwiedzaniem

Walorów takich wycieczek jest jeszcze więcej! Świeże i przejrzyste powietrze, piękna fauna i flora, soczyste kolory, soczyście zielone wąwozy, a także wspaniałe zabytki to tylko kilka z przykładów. Zwiedzanie powinno być jednak tylko przerywnikiem, jeśli chcecie pobyt w Gruzji poświęcić na wyprawy po górach.

Zachwycające miasteczka i malownicze widoki

Co więcej, polecamy wpisaną na listę UNESCO wioskę Uszguli – trasa zajmuje pieszo dwa dni, ale można też dojechać tam autem. Przed lokalnymi biurami podróży nie brakuje kierowców, którzy chętnie nas tam zawiozą. Można dobrać się w grupki, aby było taniej. Poza tym Uszguli to również dobre miejsce na krótki trekking do lodowca Shkhara. Malownicze widoki gwarantowane!

Trekking po wysokogórskim regionie obejmuje m.in. Górną Swanetię, ale można dojść nawet do Dolnej. Wyprawę zakończysz w Lentechi, czyli w stolicy. Wyprawa jest mimo wszystko naprawdę łatwa, a zatem warto rozpocząć tu swoją przygodę z Kaukazem.

Relaks nad… morzem?

Jeśli kochasz góry, a nie przepadasz za wypoczynkiem nad morzem, szlaków górskich w Gruzji nie zabraknie. Warto jednak na zakończenie udać się na odpoczynek nad Morzem Czarnym. Chwila relaksu na plaży pozwoli na zasłużony reset. Poza tym koniecznie trzeba też zwiedzić słynne Batumi.

(KKw/rmac8oppo/pixabay)