/Jakie trasy trekkingowe na świecie polecamy?

Jakie trasy trekkingowe na świecie polecamy?

Trekking w górach to najlepszy pomysł na aktywny wypoczynek dla prawdziwych piechurów. W całej Europie nie brakuje świetnych tras – poniżej dowiecie się, które z nich są wyjątkowo warte uwagi.Górskie wycieczki kuszą zarówno miłośników pieszej turystyki, jak i zwolenników wspinaczki. Najczęściej wybierając się w góry, udajemy się też pod namiot.

Dzięki temu możemy nocować w wybranym miejscu, tuż pod rozgwieżdżonym niebem. Trekking górski to przygoda życia – warto poznać jej smak!Jest wiele interesujących i malowniczych miejsc na świecie, które idealnie sprawdzą się na trekking górski. Dojazd nie jest trudny – do niektórych można dojechać autem lub autobusem, do innych dolecieć, wyszukując tanie bilety lotnicze. Jeśli jednak uda Wam się upolować je także w tanich liniach, pamiętajcie, aby dokupić bagaż rejestrowany, bo będziecie potrzebować zabrać ze sobą konkretny sprzęt – jeśli myślicie o poważnym trekkingu. Trzeba będzie zabrać m.in. namiot, buty górskie, kurtkę przeciwdeszczową itd.

A zatem – co polecamy? Świetne na trekking po górach są Alpy, ale i okolice – warto wybrać się m.in. do Bergamo. Upolowanie tanich biletów na samolot jest naprawdę łatwe, co stanowi dodatkową zaletę. Urocze, choć nieduże jest też samo miasteczko, które warto zwiedzić. Będzie to jeden z najlepszych wyborów dla miłośników wędrówek, także tych początkujących.

Co więcej, z Bergamo można dojechać autobusem do wielu punktów startowych. A może jednak Pireneje? Jeśli Katalonia kojarzy Wam się jedynie z wypoczynkiem na plaży, musicie zmienić swoje wyobrażenia. Otóż położona niedaleko Barcelony Girona będzie świetnym kierunkiem, gdyż stąd jest już bardzo blisko katalońskich Pirenejów. Czeka tu na Was dziki fragment pasma usianego polodowcowymi dolinami czy wioseczkami. Z Girony dotrzecie tu mniej więcej w godzinę.

Również Toskania ma swoje drugie oblicze – górskie. Równie piękne i malownicze jak to, które zna każdy. Wybierzcie się zatem na wyjątkowo malowniczy trekking po Apeninach. Wysokie góry znajdują się w północnej Toskanii. Polecamy Wam Abetone, kurort zimowy, który może Was skusić jako raj narciarski, a wiosną posłużyć jako baza wypadowa w góry. Bilety musicie kupić do Bolonii, ew. do Pizy.

Podobne walory ma Gruzja – w sezonie zimowym warto wybrać się tu na stoki i poszaleć na nartach, a wiosną zaplanować trekking. Bilety lotnicze zarezerwujcie do Kutaisi, bo to jeden z lepszych punktów wypadowych. Góry w Gruzji naprawdę zachwycają, a zatem możecie wyruszyć w wiele miejsc. Mały Kaukaz czy Wielki – co wybieracie? W Gruzji jest też wiele szlaków dla naprawdę zaawansowanych piechurów, można wyruszyć np. do Parku Narodowego Laghodeki leżącego już na granicy z Azerbejdżanem. Co poza tym? Polecamy także m.in. Korsykę, Kretę, Maderę czy też wciąż niedocenianą Słowenię.

(KKw/fot.Kanenori/Pixabay)