/Bhutan – pomysł na trekking

Bhutan – pomysł na trekking

Marzą Wam się fascynujące wyprawy trekkingowe? Sam Bhutan jest niezwykle ciekawy, a trekking w dziewiczych rejonach Himalajów tym bardziej!

W odległe miejsca w sercu Himalajów nie organizuje się wielu wypraw. Warto jednak wziąć udział w jednej z nich, aby podziwiać piękno dziewiczej natury. Nie każdy jednak poradzi sobie w panujących tu warunkach – trekking bywa trudny, wymaga kompletnego wyposażenia itd., ale wart wysiłku. Piękne widoki, szczyty Himalajów w tle, odmienna kultura i dziewicza przyroda zachwycają.

Najlepszą porą na trekking jest okres od początku kwietnia do końca czerwca lub wrzesień i październik. Można podziwiać m.in. sosny himalajskie, łąki pełne nieznanych nam okazów kwiatów, rododendrony i rośliny wysokogórskie.

Można wybrać się m.in. na trekking do mistycznej Shangri La albo też starożytnym szlakiem z Paro do Thimpu, stolicy Bhutanu. Szlak wiedzie przez nieduże wzniesienia, potem wysokogórskie tereny, malownicze krainy, a po drodze obfituje w zachwycające widoki na ośnieżone szczyty, wioski oraz buddyjskie centra medytacyjne. Uczestników czekają też kąpiele w wodzie ogrzanej gorącymi kamieniami, wizyta w lokalnych wioskach u nomadów, możliwość zobaczenia sadów, pól uprawnych itd.

Można znaleźć różne formy trekkingu – dla początkujących lub zaawansowanych, prostsze lub trudniejsze. Bardzo ważne jest też przygotowanie i doświadczenie przewodników, a zatem sprawdźmy również to podczas rozważania zakupu wycieczki.

KKw, fot.Free-Photos/Pixabay