/Trekking a kondycja – jak się przygotować?

Trekking a kondycja – jak się przygotować?

Trekking to świetna forma aktywności, ale wymaga pewnych przygotowań. Od naszej kondycji zależy, czy damy radę pokonać wybraną trasę. Kilka podpowiedzi znajdziecie poniżej.

Trekking poprawia kondycję i pozwala utrzymać ładną sylwetkę, a także dostarcza mocy wrażeń. Wymaga jednak pewnych przygotowań i niezłej kondycji, mimo że stopień trudności tras bywa różny i można dopasować szlak do swoich możliwości.

Jeśli chcecie spróbować trekkingu, wcześniej zadbaj o swoją sprawność – dobrym pomysłem będą regularne piesze wycieczki. Nie chodzi oczywiście o przejście się do sklepu czy na 15-minutowy spacer. Od tego można zacząć, jeśli do tej pory w ogóle unikaliście ruchu. Nie ma co porywać się na długie i męczące odcinki, jeśli wiemy, że nie mamy kondycji.

Dobrą opcją będzie także nordic walking czy jogging, gdyż pozwoli zadbać o kondycję fizyczną. To jednak nie wszystko. Trzeba też pamiętać także o odpoczynku i regeneracji oraz o dobrym wyposażeniu. Wybór butów, odzieży i gadżetów też jest ważny – buty trekkingowe, odzież termoaktywna, naładowany telefon komórkowy i powerbank, GPS i tradycyjne mapy, latarka to podstawa.

Spakujemy także przekąski, zapas wody, podręczną apteczkę, tabletki przeciwbólowe, okulary przeciwsłoneczne, koniecznie kurtkę lub pelerynę przeciwdeszczową, nakrycie głowy itd. Warto też przygotować sobie numery alarmowe na wszelki wypadek.

KKw, fot.Free-Photos/Pixabay