/Jak się ubrać na wyprawę trekkingową?

Jak się ubrać na wyprawę trekkingową?

Dlaczego na wędrówkę trekkingową powinieneś ubrać się uniwersalnie? I co w ogóle zapakować do walizki? Lepiej wziąć lekką czy solidną bluzę?

Ubierz się uniwersalnie i na cebulkę

Uprawiając trekking musisz ubrać się:

  • odpowiednio do pory roku
  • uniwersalnie – zapakuj do plecaka ubranie, które sprawdzi się zarówno w czasie upałów, jak i w czasie nagłego ochłodzenia lub ocieplenia, gdyż zarówno przeziębienie jak i przegrzanie może być szkodliwe dla organizmu.
  • na cebulkę – to super sposób ubrania się w góry

Jakie ubranie?

Potrzebujesz przede wszystkim dobrych butów. Dobrych, czyli takich, które zapewnią przyczepność nawet na nierównym i śliskim podłożu. Do tego spodnie – koniecznie niekrępujące ruchów i nieprzemakalne. Oraz oczywiście termoaktywna koszulka gotowa utrzymać optymalną temperaturę ciała. Przyda się również softshellowa kurtka męska chroniąca przed wiatrem oraz zimnem czy kurtka przeciwdeszczowa niezbędna w czasie wilgotności lub opadów deszczu. Uprawiając trekking nie zapominaj również o osłonie głowy przed słońcem, zaopatrz się w kapelusz, czapkę z daszkiem czy chusteczkę.

Kurtka softshellowa

Tego rodzaju kurtka jest Ci niezbędna w czasie uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Jeśli wyruszasz w góry, nie możesz o niej zapomnieć. Po pierwsze dlatego, że jest ona przewiewna i chroni przed wiatrem. Poza tym ma odpowiedni materiał, dzięki któremu skóra odprowadza parę wodną i może dobrze oddychać. Odzież jest lekka i nie zajmuje wiele miejsca w plecaku. Nie blokuje również ruchów i umożliwia swobodne poruszanie się oraz idealnie dopasowuje się do ciała. Ma też bardzo funkcjonalne kieszenie, w których zmieścisz potrzebne w czasie trekkingu akcesoria.

Anna Nowak, foto: