/Jak wybrać najlepszy plecak trekkingowy

Jak wybrać najlepszy plecak trekkingowy

Wybierając się w podróż, większość z nas szuka informacji o tym, co najbardziej przyda się podczas wyprawy, ale już niekoniecznie o tym… w co te przedmioty spakować. Razem z nami wybierz najlepszy plecak trekkingowy, który posłuży Ci podczas wielu wypraw.

Pojemność

Pierwszą rzeczą, nad jaką zastanawiają się osoby szukające plecaka, jest jego pojemność. Zastanawiając się, jaka będzie potrzebna, trzeba wziąć pod uwagę długość trasy, klimat miejsca, do jakiego się udajemy, a także, gdzie będziemy nocować i jak często uzupełniać zapasy jedzenia. Od tego będzie zależała ilość ekwipunku, który ze sobą zabierzemy, a co za tym idzie, potrzebna wielkość plecaka. Warto także mieć na uwadze to, że współczesne technologie pozwalają ilość zabieranych przedmiotów zredukować – na przykład poprzez ciepłą, ale zaskakująco cienką specjalistyczną odzież.

Materiał

W sklepach znajdziemy dziś plecaki o niemal każdej pojemności, kształcie i kolorze. Z reguły mamy do wyboru też kilka materiałów wykonania, które różnią się między sobą wytrzymałością, grubością i elastycznością. Niektóre plecaki będą więc lekkie i elastyczne, ale gorzej chroniące zawartość, inne zaś sztywne, ale za to “nie do zdarcia”. Obojętnie jednak na jaki materiał się zdecydujemy, ważne, aby był dobrej jakości i posiadał wymagane atesty.

Stelaż i inne dodatkowe elementy

Plecak turystyczny to specjalny rodzaj plecaka, dlatego często posiada różne udogodnienia dla użytkowników. Może to być stelaż, system wentylacyjny czy regulowany system nośny. Każdy plecak ma też inną ilość komór, przegródek i kieszonek, a także różne ich rozmieszczenie, dlatego należy dobrać je do swoich potrzeb.

Olga, f:Pexels/Pixabay