O Nas

Klub Podróżników Namaste to miejsce , które powstało z pasji do gór , podróży i dobrego piwa. Tworzymy miejsce spotkań – spotkań z podróżnikami, ciekawymi ludźmi i spotkań po prostu. Odbywają się u nas pokazy slajdów i filmów, spotkania z podróżnikami, czasem koncerty i wystawy. Jesteśmy miejscem otwartym i chętnie wspieramy interesujące nas inicjatywy. Więc jeśli szukacie miejsca na przeprowadzenie jakiegoś wydarzenia zapraszamy do kontaktu z nami.

A nie ma to jak spotkanie przy dobrym piwie.
Lubimy piwo i staramy się by było u nas w czym wybierać. Oferta piwna małych i rzemieślniczych browarów ku naszej radości ciągle się rozszerza i dzięki temu pozwala każdemu znaleźć coś dla siebie i próbować coraz to nowszych smaków.
Zapraszamy też miłośników kawy z ekspresu i herbaty, zwolennicy napojów bezalkoholowych też znajdą coś dla siebie.

W lokalu do dyspozycji jest biblioteczka książek górskich do korzystania na miejscu, archiwalne numery magazynów podróżniczych na parapetach oraz wolny dostęp do internetu ( free wi-fi ). W korytarzu zwykle gości wystawa.

Każdego miesiąca dzieje się u nas coś ciekawego ( więcej w zakładce Wydarzenia ). Lubimy też wyruszać z Namaste w świat, dlatego w każdym miesiącu proponujemy jednodniową trasę górską w Beskidach, ale nasze plany sięgają też dalszych zakątków ( o tym w zakładce Wyjazdy i wyprawy )

A skąd wzięło się Namaste?
„Namasté lub Namaskar
(pochodzi  z Hindi) jest tradycyjnym indyjskim przywitaniem, pozdrowieniem. Dosłownie tłumaczone znaczy „Pokłon tobie”. Wypowiadaniu tego pozdrowienia często towarzyszy andźali – gest półukłonu ze złożonymi rękoma na wysokości serca (uważanego w Indiach za siedzibę boskości w człowieku) i palcami wskazującymi do góry. Gest można także wykonać nie odzywając się – ma takie samo znaczenie jak samo wypowiedzenie słów pozdrowienia.”( z: wikipedia)

Będąc w Nepalu bardzo często słyszeliśmy i wypowiadaliśmy Namaste, powszechnie tam używane przywitanie, pozdrowienie. W mieście, w górach, na szlaku i na co dzień, a że Namaste to miejsce , które powstało z pasji do gór i przygody, tak je nazwaliśmy.