Wyjazdy i wyprawy

Jesteśmy nie tylko miejscem gdzie możesz napić się dobrego piwa, kawy czy herbaty. Prowadzimy aktywny tryb życia i zapraszamy Was do wspólnej wędrówki w góry i zakątki świata.
Namaste w podróży … co u nas słychać ?

Kilka dni temu  wróciliśmy z Ukrainy. Podczas tygodniowego wyjazdu zawitaliśmy w góry Gorgany. Udało nam się wejść na kilka fajnych szczytów: Grofa, Sywula, Papadia oraz Parenki. Kolejna wyprawa na Ukrainę już niebawem .. kolejna wyprawa w góry na Ukrainie na początku września. Zapraszamy

W tym roku sylwestra chcemy spędzić na Ukrainie w Gorganach – już się można zapisywać na te wycieczkę ( połączoną z zwiedzaniem Lwowa ) termin 28 grudnia do 2 stycznia

Luty 2018 – Wybieramy się na wyprawę do Afryki na Kilimanjaro

Najbliższe wyjazdy :

W czerwcu wybieramy się na górski szlak

4 czerwca – Słowacja – Mała Fatra Krywańska
11 czerwca – Korona Gór Polski : Biskupia Kopa
17 czerwca – Korona Gór Polski – Beskid Wyspowy – Mogielica
15 – 18 czerwca – Słowacja – Obóz wędrowny po Małej fatrze
24 – 25 czerwca – Słowacja Tatry Wysokie : Jagnięcy Szczyt
24 czerwca – Korona Gór Polski – Góry Świętokrzyskie

W wakacje planujemy kilka wyjazdów na Slowację :

Tatry – Krywań 08-09.07 – Wycieczka na drugi najwyższy szczyt Tatr dostępny szlakiem turystycznym, narodowa górę Słowaków – Krywań 2494 m. Pierwszego dnia na rozgrzewkę zdobędziemy Brestową (również dwutysięcznik) znajdująca się w Słowackich Tatrach Zachodnich nad Dolina Zuberską. Drugi dzień to będzie zmierzenie się z Królem Tatrzańskich Szczytów, górą która dla Słowaków jest tak ważna, że nawet występuje na ichniejszych monetach 1, 2, 5 centowych.

Słowackie Tatry Zachodnie 29.07-02.08 –Obóz ten jest możliwością na zobaczenie najmniej uczęszczanej części Tatr – Słowackich Tatr Zachodnich. Podczas 5 dni wędrówki mamy zamiar zdobyć najpopularniejsze i największe szczyty tej grupy górskiej: Starorobociański Wierch (2175 m), Baraniec (2185 m), Raczkową Czubę (2194 m) oraz najwyższy szczyt całych Tatr Zachodnich czyli Bystrą (2248 m). Wszystkie noclegi spędzimy w pięknie położonym Autocampingu Rackova Dolina. Poza partiami szczytowymi przemierzymy również urokliwe doliny: Jamnicką, Raczkową, Kamienistą i Bystrą.

Słowackie Tatry Wysokie 25.09-01.10 – Ten obóz to prawdziwa górska przygoda. Podczas 7 dni przemierzymy praktycznie w całości Słowackie Tatry Wysokie. Pokonamy niejedną wysoko położoną przełęcz (Szeroka Przełęcz Bielska, Bystra Ławka, Rochatka, Polski, Grzebień, Lodowa Przełęcz) jak i również zaszczytujemy na najwyższych dostępnych turystycznie szczytach Tatr (Mała Wysoka, Przednie Solisko, Sławkowski Szczyt, Rakuska Czuba, Rysy). Czekaja nas wizyty w wysoko położonych schroniskach tatrzańskich (Chata pod Rysami, Chata Teryego, Zbójnicka Chata) jak i również odwiedzimy najpiękniejsze doliny Wysokich Tatr Słowackich: Kieżmarską, Małej Zimnej Wody, Staroleśną, Wielicką, Mieguszowiecką, Młynicką i Furkotną. Naszą bazą wypadową będzie urokliwa miejscowość Tatrzańska Łomnica, a transportem komunikacyjnym kultowa „elektriczka”

Zapraszamy do udziału. Zapisy i wszelkie markoblondi@poczta.onet.pl

pozdrawiam

Marek Bytom – Klub Podróżników Namaste