/Dlaczego świat zwariował na punkcie trekkingu?

Dlaczego świat zwariował na punkcie trekkingu?

Trekking jest cool, a nawet bardzo cool. Jednak może być tak, że nazwa ta niektórym ludziom nic nie mówi. Na czym polega fenomen tej dyscypliny sportu?

Co to jest trekking?

Uprawiać trekking jest już na tyle trendy, że słowa tego używa się już wręcz jako określenia każdorazowego wyjścia w góry. Tymczasem oficjalna definicja mówi, że chodzi o wędrówki prowadzone w trudnych warunkach terenowych oraz klimatycznych. Czyli niekoniecznie w górach.

Dlaczego trekking jest tak popularny?

No właśnie, co skłania ludzi do tego, aby męczyć się podczas wędrówek w trudnym terenie? Czy nie fajniej jest pozostać w wygodnym łóżku? Ci, którzy kochają tę formę rozrywki przyznają, że cenią w niej uniwersalność, bo wędrówkę może uprawiać każdy, dopasowując rodzaj trasy do swoich możliwości. Inną zaletą jest możliwość spędzania czasu na łonie natury. To także świetny sposób na odpoczynek z dala od miejskiego zgiełku, co docenia coraz więcej ludzi. Poza tym można się tutaj sprawdzić w nietypowych sytuacjach, poszerzyć sferę swojego komfortu, sprawdzić i wytrenować ciało oraz charakter. Uprawiając trekking masz także szansę zwiedzić dziewicze, nieskażone cywilizacją miejsca.

Ahoj przygodo!

Fani tej modnej dyscypliny dodają, że najbardziej intryguje ich w trekkingu smak przygody. Nie musisz ograniczać się do polskich gór, do polskich krajobrazów, ale świetnym pomysłem jest wyjazd w Alpy. Tak naprawdę zwiedzić można tym sposobem cały świat. I to nie od tej oczywistej strony.

Anna Nowak, f:pcdazero/Pixabay