/Najlepsze europejskie trasy trekkingowe
trekking-gory

Najlepsze europejskie trasy trekkingowe

Trekking zdobywa rosnącą popularność. Podpowiadamy więc, jakie trasy warto wypróbować na obszarze Europy. 

  • Szlak królewski – Szwecja

Prowadzący przez Laponię, pełen dzikiej przyrody szlak. Można tu spotkać renifery, trzeba jednak uważać na agresywne owady. Co kilkanaście kilometrów można znaleźć przeznaczone do noclegu turystyczne chatki. Dystans to ponad 500 km, natomiast trudność ocenia się jako średnią do bardzo trudnej. Najlepsze miesiące na poruszanie się szlakiem to okres od czerwca do września, kiedy trwa dzień polarny. 

  • GR20 – Korsyka

GR20 przecina Korsykę z północy na południe. Jest to trudna trasa, wymagająca dobrego przygotowania fizycznego. Trasa bowiem wielokrotnie wznosi się i opada. Dystans to 180 km, a na wyprawę należy zarezerwować 2-3 tygodnie. Wybierając się tam, należy liczyć się z nocowaniem w namiotach i to nie przy samym szlaku, gdzie biwakowanie jest zabronione. 

  • Tour du Mont Blanc – Alpy

Obejście szlaku daje możliwość przyjrzenia się Mont Blanc bez zdobywania szczytu. Jest to średniej trudności szlak, który nadaje się dla osób rozpoczynających przygodę z długodystansowym trekkingiem, zaleca się jednak pewne doświadczenie w turystyce górskiej. Dystans tego szlagu to 168 km. 

  • Szczyty Bałkanów

Jest to mało popularna trasa, idealna dla osób pragnących wyciszenia. Przyroda jest tu dzika i nieprzystosowana do życia dla ludzi. Długość szlaku to 192 km, a wyprawa trwa zazwyczaj około dwóch tygodni. Tutaj nie musimy martwić się o nocleg, ponieważ szlak zaprojektowano tak, aby wędrowcy mogli nocować w położonych w dolinach wioskach.

Foto: ZairaGamidova / Pixabay; Olga