/4 zalety trekkingu

4 zalety trekkingu

Trekking to sport, dzięki któremu możesz poznać samego siebie i poszerzyć horyzonty myślowe. Dzięki któremu masz szansę zregenerować siły i odrodzić się na nowo. Jakie jeszcze zalety ma wędrówka w trudnych warunkach?

1. trenujesz przez cały rok!

Dokładnie, sport ten można uprawiać zarówno wiosną, jak i latem, jesienią i zimą. Uprawiając trekking wiosną i latem, otaczasz się wielobarwnością, korzystasz ze słońca i zieleni. Zimą natomiast sprawdzasz swoje siły, wspinając się na bardzo wymagającym terenie.

2. poszerzasz swoje horyzonty

Wędrując w trudnych warunkach poznajesz samego siebie, swoje możliwości, a także obcujesz z naturą i poznajesz ją bliżej. Sport ten można uprawiać nie tylko w Polsce, ale w najdalszych zakątkach świata. Poszerzasz swoją strefę komfortu, poznając na co Cię stać. Można powiedzieć wręcz, że uprawiając trekking poznajesz świat od jego prawdziwej, ekstremalnej, intrygującej strony.

3. regenerujesz siły

Uprawiając wędrówkę na świeżym powietrzu, wchodzisz w kontakt z odżywczą zielenią, górską ciszą i świeżym powietrzem. Oddychasz od dnia codziennego i koisz nerwy, odradzając się na nowo.

4. spalasz kalorie i poprawiasz kondycję

Wędrując po górach, aplikujesz swojemu organizmowi naprzemiennie wysiłek tlenowy i beztlenowy, co skutkuje sprawniejszym metabolizmem, a tym samym szybkim chudnięciem. Do tego rzeźbisz swoje mięśnie, wzmacniasz serce, zwiększasz wydolność organizmu, niwelujesz stres i poprawiasz wytrzymałość fizyczną. Trekkingowa wędrówka ma również korzystny wpływ na stawy oraz mięśnie.

Anna Nowak, f: ZairaGamidova / Pixabay